Sigla
Home HOME  |  Flag ENGLISH  |  MOBILE  |  ContactUs CONTACT  |  SITE MAP  
2 octombrie 2014  Starea pietei : Deschisa Cauta in site
 
Skip Navigation Links.

Search
Cauta simbol:
Cautare avansata...

Security Lock






TLV 1,8140 (+1,91%) | FP 0,9500 (-0,21%) | EL 12,3700 (-1,83%) | TGN 235,0000 (-0,21%) | TEL 27,2900 (-0,15%) | SNP 0,4611 (-1,26%) | SNN 8,2200 (-0,36%) | SNG 35,8400 (-0,39%) | SIF1 1,2200 (-0,81%) | SIF3 0,2750 (-1,01%) | SIF5 1,7890 (-0,61%) | IMP 1,3050 (-3,33%) | MEF 3,0000 (+8,19%) | SIF2 1,4600 (0%) | BIO 0,2900 (-0,34%) | OIL 0,1000 (-1,28%) | BRD 8,6500 (-0,57%) | ROCE 0,0940 (-0,42%) | BRK 0,1271 (-1,24%) | RTRA 0,3371 (+0,27%) | MJM 0,0990 (-1%) | ATB 0,5800 (-0,34%) | SIF4 0,8270 (-0,36%) | TBM 0,0273 (0%) | BVB 30,2000 (+0,33%) | 
Capitalizarea pietei
Sectiune bursa: BVB 131.417.680.147  LEI 29.781.693.781  EUR 37.554.346.501  USD
Curs valutar
1 USD = 3,4994 LEI
1 EUR = 4,4127 LEI
Sectiune bursa: RASDAQ 7.610.150.733 LEI
1.724.601.884 EUR
2.174.701.587 USD

Statistici bursa
 TranzactiiVolumValoare (LEI)Valoare (EUR)
Actiuni2.3299.603.77615.207.242,84 3.446.244,44
Obligatiuni2998.080,74 22.226,92
Drepturi000,00 0,00
Fonduri inchise11182,00 41,24
ETF1100752,00 170,42
Produse structurate727170.9471.208.376,84 273.840,70
Futures000,00 0,00
Total3.0609.774.83316.514.634,423.742.523,72
Ultima actualizare  02.10.2014 15:25:07

Indici bursieri
  BET 7.252,41-25,62-0,35%
  BET-TR 7.919,82-27,98-0,35%
  BET-BK 1.301,22-9,02-0,69%
  BETPlus 1.073,20-4,60-0,43%
  BET-FI 30.601,42-237,65-0,77%
  BET-NG 728,62-6,72-0,91%
  BET-XT 647,83-2,78-0,43%
  ROTX 13.174,41-71,67-0,54%
Valori din data de: 02.10.2014 [Detalii]

Noutati sus jos
25.09.2014: Stimulente pentru market makerii BVB incepand cu 1 octombrie 2014 [mai multe informatii]

24.09.2014: O noua emisiune de titluri de stat incepe tranzactionarea in 25 septembrie [mai multe informatii]

24.09.2014: 2 noi emisiuni de certificate ale Erste Group Bank AG incep tranzactionarea in 25 septembrie [mai multe informatii]

23.09.2014: 2 noi emisiuni de certificate emise de SSIF Broker incep tranzactionarea in 24 septembrie [mai multe informatii]

19.09.2014: Un numar de 9 noi emisiuni de certificate ale Erste Group Bank AG incep tranzactionarea in 22 septembrie [mai multe informatii]

10.09.2014: Ipopema devine din 11 septembrie participant activ la sistemul de tranzactionare al BVB

10.09.2014: ASF si-a dat acordul ca 6 octombrie 2014 sa fie data din care intra in vigoare separarea sistemului de tranzactionare de cel de post-tranzactionare [mai multe informatii]

08.09.2014: BVB va reduce comisioanele de tranzactionare de la 1 octombrie [mai multe informatii]

05.09.2014: Consiliul de Administratie al BVB considera necesara migrarea la ciclul de decontare T+2 din data de 6 octombrie 2014 [mai multe informatii]

02.09.2014: Data intrarii in vigoare a modificarilor Codului BVB privind separarea sistemului de tranzactionare de cel de post-tranzactionare va fi 6 octombrie 2014, conform deciziei BVB si a DC [mai multe informatii]

27.08.2014: BVB lanseaza aplicatia pentru tableta [mai multe informatii]

08.08.2014: Actiunile Electrica vor intra pe lista actiunilor pentru care se poate extinde limita de variatie a pretului si pe lista actiunilor pentru care este permisa vanzarea in lipsa [mai multe informatii]

29.07.2014: BVB nu va percepe comisioane de tranzactionare pe piata primara pentru emisiuni de titluri de stat destinate investitorilor de retail [mai multe informatii]

29.07.2014: BVB nu va percepe comisioane de tranzactionare pe piata primara pentru emisiuni de titluri de stat destinate investitorilor de retail [mai multe informatii]

28.07.2014: Obligatiunile municipale emise de Primaria Orasului Baile Herculane (BHR20) se vor tranzactiona incepand cu data de 28 iulie 2014 in cadrul sectiunii valori mobiliare Nelistate in cadrul segmentului de piata dedicat tranzactionarii obligatiunilor [mai multe informatii]

22.07.2014: Bursa de Valori Bucuresti (BVB) a lansat astazi, 22 iulie 2014, prima editie a Ghidului adresat Investitorilor Internationali, parte a programului Investeste in Romania. Ghidul include informatii relevante si necesare unui investitor strain interesat sa investeasca pe piata de capital autohtona. [mai multe informatii]

09.07.2014: Primele rezultate vizibile ale programului pilot de market making [mai multe informatii]

Quick Links

TOP 5 Companii BVB
dupa volum
 SimbolPretVolum
  FP 0,95002.004.900
  TLV 1,81401.787.810
  SNP 0,46111.292.300
  SIF1 1,2200202.780
  SIF3 0,2750180.000
dupa valoare
 SimbolPretValoare
  TLV 1,81403.233.175,95
  FP 0,95001.907.132,45
  EL 12,37001.732.333,06
  TGN 235,0000736.941,10
  TEL 27,2900658.820,09
dupa pret - Cresteri
 SimbolPretVar (%)
  MEF 3,00008,19
  SPCU 0,12887,33
  VESY 0,04506,89
  TLV 1,81401,91
  ARS 1,49701,15
dupa pret - Descresteri
 SimbolPretVar (%)
  COTR 40,0200-6,93
  TRP 0,2400-6,90
  NEP 36,1000-5,00
  UZT 3,8020-4,95
  PTR 0,5415-4,24
Ultima actualizare  02.10.2014 15:10:33

Date de tranzactionare intarziate cu 15 min
Informari
 


8 bariere
Investeste in Romania


Oferte Publice Initiale
Emitent:
S.C. POMPONIO S.A.
Actiuni oferite :
14.616.700
Pret de oferta :
3,25 RON
Perioada de derulare :
09.05.2008 – 22.05.2008
[mai multe informatii]


Emitent:
iFond Gold
Unitati de fond oferite :
10.000
Pret de oferta :
202 RON
Perioada de derulare :
9.11.2010 – 29.11.2010
[mai multe informatii]


Emitent:
Hidraulica Uzina Mecanica Plopeni S.A
Actiuni oferite:
97.000.000
Pret maxim:
0.125 RON
Perioada de derulare :
12.11.2010 – 3.12.2010
[mai multe informatii]




Info structurate
Info ATS



Termeni de Utilizare |  CONTACT |  SITE MAP |  Webmaster |  Feedback |  Bursa de Valori Bucuresti