Sigla
Home HOME  |  Flag ENGLISH  |  MOBILE  |  ContactUs CONTACT  |  SITE MAP  
31 iulie 2014  Starea pietei : Inchisa Cauta in site
 
Skip Navigation Links.

Search
Cauta simbol:
Cautare avansata...

Security Lock






FP 0,8360 (+0,97%) | SIF2 1,3800 (+0,73%) | SNG 33,9000 (-0,18%) | SIF3 0,3210 (-0,31%) | TLV 1,7980 (-0,66%) | SIF5 1,9060 (+0,69%) | SIF1 1,2340 (-0,48%) | EL 11,0000 (-0,09%) | SNP 0,4799 (-0,54%) | TEL 21,6000 (-0,92%) | TGN 209,0000 (-0,21%) | BRD 9,0000 (-1,1%) | STK 65,0000 (0%) | SIF4 0,8400 (-1,06%) | ATB 0,5740 (+2,68%) | VNC 0,0712 (+1,71%) | BVB 28,8000 (-0,69%) | TBM 0,0291 (+3,93%) | BCC 0,0715 (-0,56%) | ELMA 0,2075 (0%) | SCPS 0,5000 (+2,04%) | BRK 0,1244 (-0,64%) | ART 2,5000 (+13,64%) | BIO 0,2801 (-0,53%) | RRC 0,0433 (+1,41%) | 
Capitalizarea pietei
Sectiune bursa: BVB 128.808.170.883  LEI 29.257.960.451  EUR 39.211.010.923  USD
Curs valutar
1 USD = 3,3016 LEI
1 EUR = 4,4188 LEI
Sectiune bursa: RASDAQ 7.965.290.658 LEI
1.809.265.340 EUR
2.424.746.014 USD

Statistici bursa
 TranzactiiVolumValoare (LEI)Valoare (EUR)
Actiuni3.34733.239.84728.198.502,28 6.381.484,18
Obligatiuni000,00 0,00
Drepturi000,00 0,00
Fonduri inchise843.4313.016.685,00 682.693,27
ETF969499,58 113,06
Produse structurate1.453264.1321.618.930,35 366.373,30
Futures000,00 0,00
Total4.81733.547.47932.834.617,217.430.663,81
Ultima actualizare  31.07.2014 18:30:00

Indici bursieri
  BET 6.918,97-16,76-0,24%
  BET-BK 1.265,240,300,02%
  BETPlus 1.025,66-1,43-0,14%
  BET-FI 30.290,5284,090,28%
  BET-NG 692,71-2,00-0,29%
  BET-XT 625,36-1,19-0,19%
  ROTX 12.920,690,520,00%
Valori din data de: 31.07.2014 [Detalii]

Noutati sus jos
29.07.2014: BVB nu va percepe comisioane de tranzactionare pe piata primara pentru emisiuni de titluri de stat destinate investitorilor de retail [mai multe informatii]

29.07.2014: BVB nu va percepe comisioane de tranzactionare pe piata primara pentru emisiuni de titluri de stat destinate investitorilor de retail [mai multe informatii]

28.07.2014: Obligatiunile municipale emise de Primaria Orasului Baile Herculane (BHR20) se vor tranzactiona incepand cu data de 28 iulie 2014 in cadrul sectiunii valori mobiliare Nelistate in cadrul segmentului de piata dedicat tranzactionarii obligatiunilor [mai multe informatii]

22.07.2014: Bursa de Valori Bucuresti (BVB) a lansat astazi, 22 iulie 2014, prima editie a Ghidului adresat Investitorilor Internationali, parte a programului Investeste in Romania. Ghidul include informatii relevante si necesare unui investitor strain interesat sa investeasca pe piata de capital autohtona. [mai multe informatii]

09.07.2014: Primele rezultate vizibile ale programului pilot de market making [mai multe informatii]

07.07.2014: NBG Securities Atena Sucursala Bucuresti incepe activitatea de participant in data de 7 iulie [mai multe informatii]

03.07.2014: ELECTRICA S.A. - Incepere tranzactionare pe piata reglementata BVB (categ. I) in 04.07.2014 (simbol EL) [mai multe informatii]

03.07.2014: Delistarea obligatiunilor municipale ale Primariei orasului Baile Herculane [mai multe informatii]

03.07.2014: Electrica incepe tranzactionarea pe 4 iulie [mai multe informatii]

03.07.2014: Raiffeisen Centrobank AG va actiona ca market maker pe actiunile Electrica [mai multe informatii]

02.07.2014: Raport Lunar de Piata Reglementata Iunie 2014 [mai multe informatii]

02.07.2014: Prima editie BVB IQ si-a premiat castigatorii [mai multe informatii]

30.06.2014: Recomandarile Forumului BVB pentru Investitori de Retail [mai multe informatii]

30.06.2014: Decizii ale Consiliului Bursei in sedinta din 30 iunie [mai multe informatii]

30.06.2014: Oferta publica initiala Electrica, cea mai mare din istoria Bursei de Valori Bucuresti [mai multe informatii]

26.06.2014: Noi emisiuni de produse structurate ale Erste Group Bank AG si SSIF broker incep tranzactionarea in 27 iunie 2014 [mai multe informatii]

24.06.2014: Obligatiunile Garanti Bank incep tranzactionarea in 25 iunie [mai multe informatii]

23.06.2014: IMSAPROIECT incepe tranzactionarea pe ATS in 24 iunie [mai multe informatii]

20.06.2014: Hotarari ale Consiliului Bursei in sedinta din 20 iunie [mai multe informatii]

16.06.2014: Incepe oferta publica Electrica [mai multe informatii]

12.06.2014: Prospect Oferta Publica Primara Initiala - Societatea Comerciala de Distributie si Furnizare a Energiei Electrice “ELECTRICA” S.A. [mai multe informatii]

12.06.2014: Drepturile de subscriere Deutsche Bank sunt disponibile la tranzactionare in perioada 13-17 iunie 2014 [mai multe informatii]

11.06.2014: Factor de corectie a pretului SIF3 in indicii BET-XT,BET-BK,BET-FI si pret teoretic, incepand cu 12 iunie 2014 [mai multe informatii]

Quick Links

TOP 5 Companii BVB
dupa volum
 SimbolPretVolum
  FP 0,83607.120.600
  SIF3 0,32104.222.800
  TBM 0,02912.621.700
  VNC 0,07121.635.900
  SNP 0,47991.481.700
dupa valoare
 SimbolPretValoare
  FP 0,83605.940.185,45
  SIF2 1,38002.042.073,87
  SNG 33,90001.541.404,07
  EBS 86,60001.371.962,55
  SIF3 0,32101.348.987,79
dupa pret - Cresteri
 SimbolPretVar (%)
  ART 2,500013,64
  PEI 19,33009,21
  AMO 0,00765,56
  IMP 1,05005,00
  SPCU 0,09694,76
dupa pret - Descresteri
 SimbolPretVar (%)
  NEP 32,0000-2,41
  MECF 0,1150-2,13
  OIL 0,1039-1,80
  SCD 1,2310-1,52
  DAFR 0,0240-1,23
Ultima actualizare  31.07.2014 18:16:09

Date de tranzactionare intarziate cu 15 min
Informari
 


8 bariere
Investeste in Romania


Oferte Publice Initiale
Emitent:
S.C. POMPONIO S.A.
Actiuni oferite :
14.616.700
Pret de oferta :
3,25 RON
Perioada de derulare :
09.05.2008 – 22.05.2008
[mai multe informatii]


Emitent:
iFond Gold
Unitati de fond oferite :
10.000
Pret de oferta :
202 RON
Perioada de derulare :
9.11.2010 – 29.11.2010
[mai multe informatii]


Emitent:
Hidraulica Uzina Mecanica Plopeni S.A
Actiuni oferite:
97.000.000
Pret maxim:
0.125 RON
Perioada de derulare :
12.11.2010 – 3.12.2010
[mai multe informatii]




Info structurate
Info ATS



Termeni de Utilizare |  CONTACT |  SITE MAP |  Webmaster |  Feedback |  Bursa de Valori Bucuresti